Teknik Destek

Termal Macun Uygulamalarında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Termal macun uygulaması yapmak istiyorsunuz ama kafanız mı karışık? Gelin size yardımcı olalım.

Termal Macun sürülebilir kıvamda yüksek ısı iletkenlikli silikon bazlı bir karışımdır. Yüzeydeki biriken ısıyı, soğutma bloğuna taşımak için iki yüzey arasında hava boşluklarını doldurarak bir köprü görevi görür.

İnternette basit bir aramayla bulabileceğiniz çarpı işareti, kare ortası nokta, ortaya büyük nokta, 3 çizgi gibi farklı uygulama çeşitleri olsa da biz size en garanti uygulama yöntemini anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle uygulanacak yüzeyin kir ve tozdan arınmış olduğundan emin olun. Ardından çok küçük bir miktar macunu yüzeye dökün, Ice Dragon ürünleri ile gelen yayma spatulası yardımı ile yüzeye eşit miktarda yayın. kapanmayan alanlar için az az dökerek boşlukları doldurun. İşlemin sonunda incecik bir tabaka ile yüzeyi kaplamış olmalısınız. Gereğinden fazla kalın olduğunu anlamak için: tam yandan baktığınızda bu tabakanın kalınlığı farkediliyor ise fazla macun sürmüşsünüz demektir.

İşte hazırsınız hava boşluğu kalmamış ara iletken tabakanız hazır.

Şimdi soğutma bloğunu yerleştirin ve işlemi tamamlayın.

Termal Macun Uygulamalarında Nelere Dikkat Etmeliyim?” ile ilgili yorumlar;

 1. Deniport Dış Ticaret dedi ki:

  Merhabalar, alışverişinizde Deniport’u seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  Termal macun uygulamalarında öncelik olarak macunun kıvamına bakmanızı öneriyoruz. Kendi ürünlerimiz içerisinde İce Dragon termal macunlarımızın yeni formüllleitirmiş olarak kıvam olarak daha yoğun ve yeni serilerimiz olarak da Pullwark serilerinde kıvam olarak yoğun ve sakıza benzer şekildedir. Bizlerin tavsiyesi daha öncesinde yoğun kıvamlarda termal macunlar kullanmadı iseniz youtube üzerinden yada bilen kişilerden yardım almanız ve ilk önce o kişiler ile ürünleri kullanmanızdır. Kendiniz yapmak istediğinizde ise macunlara çok hassas şekilde nokta nokta kullanarak sonrasında spatula yardımı ile hafif dokunuşlar ile yaymanızdır. Tekrar ediyorum yoğun kıvama sahip oldukları için bir anda spatula baskısı ile sürerseniz asla doğru sürülmeyecek ve macun spatulaya yapışacaktır. Macununu kullanırken oldukça hafif ve nazik olmaya özen gösterirseniz doğru yaydığınız taktirde maximum performansı her iki macun serisinde de alacaksınız.

  İyi günler, iyi alışverişler dileriz.

 2. boostaro dedi ki:

  Thank you so much!

 3. ucuz uc saın al dedi ki:

  It is very comforting to see that others are suffering from the same problem as you, wow!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.